Stříhání koní

1. dubna 2010 v 17:37 | Zuzana Votočková |  Kosmetika pro koně

STŘÍHÁNÍ KONÍ

Stříhání koní je sezoní záležitost, Stříhat se začíná koncem září a v průběhu října. V tomto období narostla koním zimní srst, při tréningu se více potí, ztrácejí cenné elektrolyty, dlouho schnou a mohou se nachladit.
Ostříhaný kůň se potí minimálně a je ihned suchý. V neposlední řadě se zimní srst těžce udržuje. Máte-li koně který miluje válení v blátě, je jednodušší několikrát za zimní sezonu vyprat výběhovou deku než denně zápasit s nánosy bahna.
K stříhání přistoupí také ti, kteří chtějí svého koně prezentovat na přehlídkách či výstavách. Je možno vybrat několik typů střihů od nejjednoduššího, při kterém je oholeno břicho, spodní část krku a boků a horní část nohou. Až po střih, kdy koni zůstává zimní srst pouze na nohou od hlezen a karpů dolů.
Dále se stříhá v předjaří a na jaře, kdy kůň přelínává zhruba od konce ledna do dubna. Kůň je čistý, odpadne namáhavé čistění , odstraníme všechnu zimní srst, snadno se udržuje. Může intenzivně trénovat, což při pozdním línání je z důvodu značného pocení dost problematické a rychleji se dostane do kondice. Zvláště při náhlých teplotních rozdílech, přechodu zimy v podstatě do léta zmírníme jarní únavu trénujícího koně.
Před stříháním musí být kůň vyčištěný, nesmí být zpocený ani mokrý, je třeba si připravit deku, kterou použijeme po ostříhání.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama